Trški dnevi - uradno odprtje; koncert skupine kalamari in ansambla Roka Žlindre Žužemberk

13.7.2012 | 20:00

5. dan: petek, 13.7. prizorišče: Reber, Žužemberk: grajska kletna dvorana in grajsko dvorišče, moderatorki: KUD Žužemberk

17.00 Otvoritev in blagoslov prenovljenega odseka lokalne ceste Žužemberk-Bič, kulturni program, nagovor župana in gosta, na Rebri

20.00 žužemberški rogisti naznanijo uradno otvoritev trških dni, nagovor župana, predsednika TD in gosta evropskega poslanca dr. Milana Zvera, nastop ljudskih pevk in glasbenikov, v grajski kleti žužemberškega gradu

20.20 otvoritev razstave likovnih del akademskega slikarja Jožeta Kumra, z predstavitvijo likovnih del zakoncev Petje

21.00 koncert s predskupino Umbilikal ter zvezdami večera skupina Kalamari in ansambel Roka Žlindre

V gradu in na trgu bo potekala poizkušina vin Društva vinogradnikov Suha krajina.

6. dan: sobota, 14.7. prizorišča: Žužemberk: lokalne ceste, trg, lovska dvorana, grajsko dvorišče, kletna dvorana, stavba Grajski trg 26, moderator: Lojze Bojanc

09.00Suhokranjski kolesarski maraton za rekreativce, pozdrav rekreativcem kolesarjem, nastop ljudskih godcev, na trgu pred gradom

09.20predstavitev Radio kluba Žužemberk, pozdrav podpredsednika, župana

09.30otvoritev razstave ročnih del, predverje lovske dvorane, pozdravni nagovor župana in gosta dr. Janez Bogataj, nastop ženskega pevskega zbora DU Žužemberk

09.50 Preventivne zdravstvene meritve krvnega tlaka, sladkorja v krvi in holesterola ter predstavitev pravilne uporabe defribilatorja v objektu Grajski trg 26

10.30otvoritev in blagoslov ulic Breg in Nad Miklavžem, nagovor župana in gosta, blagoslov, nastop žužemberških rogistov, ljudskih pevk

11.15Sprejem rekreativnih kolesarjev, ki se prepeljejo po ulici Nad Miklavžem

13.00slovesnost ob prazniku šoferjev in avtomehanikov s položitvijo venca pri spomeniku na Cviblju, nagovor župana in gosta, nastopi pevk KO ZB Žužemberk

14.50otvoritev suhokranjske tržnice, na trgu pred žužemberškim gradom s predstavitvijo dobrot društva kmečkih žena in drugih

15.10s pesmijo in harmoniko, krajši koncert Moškega pevskega zbora Žužemberk, predstavitev mladih harmonikarjev in nastop Mirnopeških harmonikarjev

16.30sprejem motoristov starodobnikov Kluba OLD TWIN na trgu pred gradom s nagovorom župana in pevskim nastopom ljudskih pevk

16.50pričetek 'trških' iger med ekipami podeželske mladine z igro presenečenja, pozdravni nagovor župana in gosta na trgu

18.15predstavitev stojnic turističnih društev Dolenjske in Bele krajine, pozdravni nagovor predsednika TZ Dolenjske in Bele krajine Jožeta Barba na trgu

18.50razglasitev rezultatov trških iger in podelitev zahval sodelujočim, podelitev priznanja in diplom vinogradnikom s 39. tedna cvička, kulturni program,

19.30koncert za orgle treh mladih organistov Nine Zajec, Davida Pavlina in Žige Jernejčiča v farni cerkvi sv. Mohorja in Fortunata, mentor Milko Bizjak

20.00SUHOKRANJSKA NOČ - gasilska veselica z ansamblom Franca Miheliča

Med odmori bodo lokalni turistični vodniki predstavili zgodovino kraja.

V soboto bo v gradu od 09.00 do 19.00 ure na ogled razstava likovnih del Jožeta Kumra, razstava ročnih del v lovski dvorani, na trgu pred gradom predstavitev radioamaterjev, tržnica suhokranjskih dobrot, zdravilnih zelišč, spominkov in turističnih društev, v gradu poizkušina vin Društva vinogradnikov Suha krajina, v avli OŠ Žužemberk bo od 16.30 do 20.00 ure na ogled Muzej znanih Suhokranjcev in raziskovalnih nalog. Na trgu pred gradom bo potekalo praženje krompirja za promocijo praženega krompirja kot samostojne jedi. V sodelovanju z Aero klibom Novo mesto bodo organizirani panoramski leti s Prečne do Žužemberka

7. dan: nedelja, 15.7. prizorišča: žužemberški grad, trg, farna cerkev v Žužemberku, moderatorka: Ljudmila Bajc

14. srednjeveški dan na žužemberškem gradu 2012

09.00 Otvoritev 14 srednjeveškega dne na žužemberškem gradu

žužemberški fanfaristi, bobnar, nagovor kastelanov, otvoritev srednjeveške tržnice, predstavitev viteških redov in mimohod, prikaz Trubarjeve tiskarske delavnice in kovaštva ter drugih, kaliografija in srednjeveška karikatura, grajska raziskovalna pot Organizatorji: TD Suha krajina, viteški redi, fanfaristi, druge viteške in srednjeveške skupine, rokodelci….

grajsko dvorišče

09.40odhod k sveti maši v farno cerkev sv. Mohorja in Fortunata s vpregami konjerejskega društva Suha krajinagrajsko dvorišče, trg pred gradom

10.00seta maša farna cerkev sv. Mohorja in Fortunata

12.15pozdrav kosilu nastop Veronike in trio Antorino grajska kletna dvorana

13.30lokostrelski turnir-kvalifikacijegrajski jarek

14.00predstavitev srednjeveških plesov žužemberškega viteškega reda,ploščad na grajsko kletno dvorano

14.10predstavitev srednjeveških plesov dijaki ploščad

14.10ustvarjalna delavnica grajski stolp 1

14.30predstavitev srednjeveških plesov Viteški red Gašperja Lambergarjaploščad na grajsko kletno dvorano

14.45predstavitev stojničarjev na srednjeveški tržnicitrg pred gradom

15.00predstavitev viteških redov z mimohodom in sprejem grajske gospode:

Seinsenbergensis Tumultus iz žužemberškega gradu, žužemberški fanfaristi, Viteški red Gašperja Lambergarja z Bleda, renesančna plesna skupina Lonca iz Škofje Loke, viteški red Cesarsko kraljevi Ptuj, Srednjeveški popotniki iz Kočevja; trio Irine Guščine, viteško lokostrelski red Adama Smledniškega, ter gostje: Aureus Unicornis, 'Bratstvo svetog Mihovila' iz Hrvaške, viteška skupina iz tujine Kompánia trnavských žoldnierov iz Slovaške in drugigrajsko dvorišče in grajski jarek

15.15predstavitev viteških veščin Viteški red Gašperja Lambergarja grajski jarek

15.30lokostrelski turnir štirih najboljših lokostrelcevgrajski jarek

15.45predstavitev slovaških vitezov, skupina Kompánia trnavských žoldnierov ploščad na grajsko kletno dvorano

16.00predstavitev srednjeveške glasbe, srednjeveških in renesančnih plesov trio Irine Guščine, renesančna plesna skupina Lonca s Škofje Loke, plesna skupina Bratstva sv. Mihovilaploščad na grajsko kletno dvorano

16.30Predstavitev Aureusa Unicornisa ploščad na grajsko kletno dvorano

16.50viteške veščine slovaških vitezov - skupina Kompánia trnavských žoldnierov trg pred gradom

17.15glumaška predstava Sojenje zeliščarki Agati, Cesarsko-kraljevi Ptujgrajsko dvorišče

17.35predstavitev slovaških vitezov skupina grajsko dvorišče

17.50Srednjeveška in renesančna glasba trio Irine Guščinegrajsko dvorišče

18.20Prikaz šole mečevanja Aureus Unicornisgrajski jarek

18.30vsesplošno veselje skupni nastop vseh plesnih skupingrajsko dvorišče

19.00pozdrav večerji, nastop Gašperja in Veronike, trio Irine Guščinegrajska kletna dvorana

20.20 zaključni nastop in prikaz veščin slovaške skupine Kompánia trnavských žoldnierov trg pred gradom

21.00SLOVESTNOST OB OBČINSKEM PRAZNIKU; SLAVNOSTNA PODELITEV OBČINSKIH PRIZNANJ, pozdravni nagovor župana Franca Škufce, nagovor slavnostnega govornika ministra kmetijstvo in okolje Franca Bogoviča, pevski nastopi MePZ Dvor in Žužemberški rogisti

21.45koncert legende slovenske popevke Iva Mojzerja in dalmatinske klape More iz Splita

Od 9.00 do 19.00 bo v gradu na ogled razstava slik, Trubarjeva tiskarska delavnica in razstava o Andreju Turjaškemu, v lovski dvorani bo razstava ročnih del, v grajski vinoteki pa poizkušina vin Društva vinogradnikov Suha krajina. Na trgu pred gradom bo konjeniško društvo kljuse poskrbelo za prevoze z vozovi. V sodelovanju z Aero klibom Novo mesto bodo organizirani panoramski leti s Prečne do Žužemberka

8. dan: ponedeljek, 16.7. prizorišče: žužemberški grad, moderator: KUD Žužemberk

20.00spominska ura posvečena Rozaliji Sršen – Zalli Zarana ob 115 letnici, nagovori, slavnostni gost

20.30ogled filma

Komentiraj prispevek

Uporabniško Ime

e-Naslov

Vaš komentar

Izračunajte vsoto devet in devet: