Jaka Žulič zopet rekordno

10.5.2012 | 09:00

V nedeljo 6. 5. 2012, se je v Leibnitzu odvijal mednarodni atletski miting, na katerem je Jaka Žulič postavil nov državni rekord za starejše mladince. Njegov disk je pristal kar pri 57.75m. Seveda pa si je s tem metom prislužil tudi zlato medaljo na mitingu.

Naši atleti so iz Leibnitza odnesli še nekaj prvih mest. Blaž Brulc je z rezultatom 11.40s zmagal v teku na 100m.

Tadej Hribar je dobil kar dve zlati medalji. Eno v suvanju krogle, ki je pristala pri 14.55m, drugo pa v metu diska, ki je letel 52.66m daleč

Prvi je bil še Ahac Moretti v skoku v višino. Preskočil je 193cm.

Tjaša Potočar je bila s 503cm tretja v skoku v daljino.

Tik pod stopničkami je v teku na 100m s 13.68s končala Špela Derčar, v kvalifikacijah pa je bila še hitrejša, kjer je tudi postavila svoj nov osebni rekord - 13.51s. Na isti razdalji je bila Anita Repše z rezultatom 13.73s sedma.

Špela Derčar je tekla še na 300m, kjer je s 43.71s zasedla sedmo mesto, Karla Ljubi pa je bila v teku na 300m z rezultatom 45.49s deseta.

Kar nekaj naših deklet je na tem mitingu skakalo v višino. Špela Turk je bila s 145cm četrta, mesto za njo pa se je z isto preskočeno višino uvrstila Ana Jankulovska. Kaja Gorjup je bila s 135cm sedma, Kristina Jeralič pa z isto preskočeno višino deveta. Tjaša Potočar je končala na desetem mestu (130cm).