Na 16. ljubljanskem maratonu tudi Novomeščani

26.10.2011 | 09:30

Klemen in Marko

Klemen Matkovič je minulo nedeljo prvič v življenju pretekel maraton. Kljub težavam, ki jih je imel med tekom (krči), je s svojo trdno voljo in trmo pritekel do cilja v času 3:19:25 in zasedel absolutno 243. mesto med 1250 tekači na tej razdalji. V svoji kategoriji (do 30 let) pa je bil 38. od 119 tekačev.

Marko Vukobrat je tekel na pol krajši razdalji. Le-to je pretekel v času 1:33:28. Uvrstil se je na 546. mesto od 4021 tekačev. V svoji kategoriji (do 30 let) pa je bil 146. od 786.

Boštjan Hočevar je nastopil v teku na 10km in osvojil 7. mesto. To razdaljo je pretekel v času 34:48.

16. ljubljanski maraton za OŠ in SŠ, 22. 10. 2011

Na 4200m dolgi progi so na ljubljanskem maratonu za OŠ in SŠ nastopili štirje naši atleti v srednješolski kategoriji. Davorin Cimermančič je osvojil srebrno medaljo (12:08,1), Matjaž Pregrad je bil dvaindvajseti (14:03,2). Pri dekletih sta se Breda Škedelj in Klara Ljubi razvrstili ena za drugo. Breda je bila deseta (15:51,8), Klara pa enajsta (15:57,4).